Trwa wczytywanie...

Aktualności | Wydarzenia

"Bornholm" Otto Lämmerhirta częścią naszej kolekcji!

16 września 2018
    Maciej Luszawski

Nasza kolekcja powiększyła się właśnie o kolejne dzieło! Tym razem - w porozumieniu z Muzeum Narodowym w Szczecinie - zakupiliśmy obraz Otto Lämmerhirta "Bornholm", ok. 1905, olej na płótnie, 168 x 200,5 cm i przekazaliśmy go w długoterminowy depozyt do szczecińskiego Muzeum.

Więcej ›

Oprowadzenie kuratorskie po wystawie "Biedermeier"

11 marca 2018
    Maciej Luszawski

W niedzielę, 4 marca 2018 r., członkowie naszego Stowarzyszenia spotkali się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego, aby wspólnie obejrzeć wystawę "Biedermeier".

TPMNS współfundatorem Teki Augusta Ludwiga Mosta

5 stycznia 2018
    Maciej Luszawski

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprezentowało dzisiaj swój najnowszy, jakże cenny nabytek - Tekę zawierającą 74 prace słynnego szczecińskiego malarza Augusta Ludwiga Mosta, która została zakupiona od jego rodziny.

Więcej ›

Toast Noworoczny ze sztuką w tle

31 grudnia 2017
    Maciej Luszawski

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie spotkali się w Muzeum Sztuki Współczesnej, aby wznieść noworoczny toast oraz obejrzeć jedną z najchętniej odwiedzanych w tym roku wystaw - "Zdzisław Beksiński - opowieść cieniem".

Doroczne spotkanie Członków TPMNS w Muzeum Narodowym w Szczecinie

27 czerwca 2017
    Maciej Luszawski

W minioną niedzielę, 25 czerwca 2017 r., członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie wzięli udział w dorocznym spotkaniu, które tym razem odbyło się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Podsumowanie zbiórki publicznej w ramach 12. Europejskiej Nocy Muzeów

24 maja 2017
    Maciej Luszawski

Podczas tegorocznej, 12. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie przeprowadziliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym zbiórkę publiczną, angażując w ten sposób Szczecinian i turystów we współtworzenie muzealnej kolekcji.

12. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

18 maja 2017
    Maciej Luszawski

W najbliższą sobotę, 20 maja 2017 roku, odbędzie się kolejna, 12. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie, podczas której muzea oraz wiele innych instytucji kulturalnych będzie dostępnych dla zwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych.

Spotkanie w Centrum Dialogu Przełomy i Muzeum Tradycji Regionalnych

15 czerwca 2016
    Maciej Luszawski

W minioną niedzielę, 12 czerwca 2016 r., członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie zwiedzili dwa szczecińskie Muzea - Centrum Dialogu Przełomy oraz Muzeum Tradycji Regionalnych.

TPMNS współfundatorem Obrazu Wojciecha Gersona

8 czerwca 2016
    Maciej Luszawski

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprezentowało swój najnowszy nabytek - monumentalne dzieło Wojciecha Gersona "Bez ziemi. Pomorzanie wyparci przez Niemców na wyspy Bałtyku".

Więcej ›

Kolejny obraz Augusta Ludwiga Mosta w naszej kolekcji!

6 czerwca 2016
    Maciej Luszawski

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolekcja Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie powiększyła się o kolejny, bardzo cenny nabytek - obraz Augusta Ludwiga Mosta "Portret Emila Baesemanna".