Aktualności | Wydarzenia

Zaproszenie na otwarcie wystawy "...RESPICE FINEM"

5 października 2023

Wspólnie ze szczecińską Galerią Kapitańską pragniemy zaprosić Państwa na wernisaż wystawy "...RESPICE FINEM", na której prezentowane będą obrazy Przemysława Cerebież-Tarabickiego.

Walne Zebranie Członków TPMNS

27 czerwca 2023

W dniu 26 czerwca 2023 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie, podczas którego wybrano skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej na nową 5-letnią kadencję.

Inauguracja obchodów 10-lecia działalności TPMNS

23 czerwca 2023

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swojej działalności. W miniony czwartek Członkowie Stowarzyszenia spotkali się w Muzeum Narodowym w Szczecinie na wydarzeniu inaugurującym cykl jubileuszowych wydarzeń.

Konferencja prasowa poświęcona 10-leciu działalności TPMNS

20 czerwca 2023

W Muzeum Narodowym w Szczecinie - Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 w Szczecinie odbyła się dzisiaj konferencja prasowa poświęcona 10-leciu działalności Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Nabyliśmy obraz Ryszarda Góreckiego

19 czerwca 2023

Do należącej do naszego Stowarzyszenia kolekcji dzieł sztuki dołączyliśmy właśnie obraz Ryszarda Góreckiego - Przychodzę żeby Cię zabrać w ostatnią cudowną podróż

Więcej ›

Nowe dzieła w naszej kolekcji!

23 stycznia 2023

Nasza kolekcja dzieł sztuki powiększyła się właśnie o kilka cennych eksponatów. W ciągu ostatniego miesiąca nabyliśmy bowiem prace Ryszarda Szymańskiego, Bożenny Biskupskiej oraz Katarzyny Szeszyckiej.

Więcej ›

Obrazy zostają w Szczecinie!

23 czerwca 2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwa obrazy – „Handlarze ryb” Augusta Ludwiga Mosta oraz „Szczecin. Widok portu od strony Duńczycy i panorama miasta” monogramisty J.R. – zostają w Szczecinie. To efekt porozumienia jakie zawarliśmy z dotychczasowym właścicielem płócien - mBank S.A.

Więcej ›

Pierwsza rzeźba w naszej kolekcji

17 lutego 2020

Kolekcja naszego Stowarzyszenia wzbogaciła się właśnie o kolejne dzieło - zakupiliśmy bowiem jedną z najstarszych zachowanych rzeźb cenionego szczecińskiego artysty Sławomira Lewińskiego.

Więcej ›

Nowe dzieło w naszej kolekcji

3 grudnia 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolekcja naszego Stowarzyszenia wzbogaciła się o nowe dzieło - zakupiliśmy bowiem obraz Krzysztofa Gliszczyńskiego, "Residuum".

Podsumowanie zbiórki publicznej w ramach 14. Europejskiej Nocy Muzeów

6 czerwca 2019

Podczas tegorocznej, 14. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie przeprowadziliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym zbiórkę publiczną, angażując w ten sposób Szczecinian i turystów we współtworzenie muzealnej kolekcji.