Podsumowanie zbiórki publicznej w ramach 14. Europejskiej Nocy Muzeów

6 czerwca 2019

Podczas tegorocznej, 14. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie przeprowadziliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym zbiórkę publiczną, angażując w ten sposób Szczecinian i turystów we współtworzenie muzealnej kolekcji.

W tym roku, w czterech gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie, zebraliśmy łącznie 1.630,00 zł oraz 9,90 euro. Zebrane w ten sposób środki zamierzamy przeznaczyć w całości na wsparcie zakupu obrazu Augusta Ludwiga Mosta - "Wizyta w galerii", który byłby trzecim obrazem tego wybitnego, szczecińskiego artysty w naszej kolekcji. Podobnie jak w przypadku poprzednich, przeprowadzonych przez nas zbiórek - zakupione dzieło zostanie przekazane przez nas Muzeum Narodowemu w Szczecinie w długoterminowy depozyt.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które postanowiły wesprzeć nasza akcję. Szczególne podziękowania należą się także wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem zbiórki!