Konferencja prasowa poświęcona 10-leciu działalności TPMNS

20 czerwca 2023

Podczas konferencji głos zabrali:

• Anna Bańkowska - Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego;
  • Lech Karwowski - Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie;
  • Edward Osina - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie;
  • dr Dariusz Kacprzak - Kurator wystawy, Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Szczecinie ds. Naukowych.

Wszyscy podkreślali w swoich wystąpieniach wyjątkową rolę jaką pełni szczecińskie Towarzystwo w stałym wspieraniu działalności Muzeum Narodowego w Szczecinie i współdziałaniu w procesie rozwoju największej na Pomorzu Zachodnim instytucji kultury, realizowanym w szczególności poprzez zakup dzieł sztuki, a następnie ich użyczanie lub przekazanie w formie daru Muzeum Narodowemu. Warto bowiem podkreślić, że kolekcja TPMNS składa się obecnie z aż 101 dzieł, z czego 30 z nich zostało przekazanych w długoterminowy depozyt do szczecińskiego Muzeum, gdzie są prezentowane w ramach wystaw stałych i czasowych.

Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć efemeryczną, jubileuszową wystawę prezentującą 21 wybranych dzieł z kolekcji Towarzystwa, w tym prace Augusta Ludwiga Mosta, Juliusa Weyde, Jacquesa Chapiro, Eugena Dekkerta, J. Richtera, Krzysztofa Gliszczyńskiego, Bożenny Biskupskiej, Wojciecha Zielińskiego, Katarzyny Szeszyckiej, Przemysława Cerebież-Tarabickiego, Jerzego Chimiaka oraz Sławomira Lewińskiego. Wystawa będzie prezentowana wyłącznie przez trzy dni - od piątku do niedzieli (23-25 czerwca 2023).

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji (fot. Maciej Luszawski).

Powiązane galerie

Konferencja prasowa poświęcona 10-leciu TPMNS