14. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

15 maja 2019

W najbliższą sobotę, 18 maja 2019 roku, odbędzie się kolejna, 14. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie, podczas której wszystkie budynki Muzeum Narodowego w Szczecinie, a także wiele szczecińskich instytucji, galerii i ciekawych miejsc będzie dostępnych dla zwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych.

Zobacz program 14. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie!

Po raz czwarty w historii naszego Stowarzyszenia zamierzamy zachęcić Szczecinian i turystów do współtworzenia szczecińskiej kolekcji muzealnej. Wspólnie z Muzeum Narodowym w Szczecinie, we wszystkich jego budynkach, przeprowadzimy zbiórkę publiczną. Zebrane w ten sposób środki zamierzamy przeznaczyć na zakup obrazu Augusta Ludwiga Mosta - "Wizyta w galerii", który przekażemu naszemu Muzem w długoterminowy depozyt.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że podczas zbiórki publicznej przeprowadzonej podczas 12. Europejskiej Nocy Muzeów w 2017 roku zebraliśmy łącznie 3.116,49 zł, 22,56 euro, 2 korony czeskie, 50 centów kanadyjskich, a także... 5 marek niemieckich. Był to najlepszy wynik, biorąc pod uwagę zbiórki przeprowadzone przy naszym udziale w 2015 i 2016 roku, podczas których zebraliśmy odpowiednio 2.644,09 zł i 2.177,57 zł. Zebrane w ten sposób środki przeznaczyliśmy w całości na zakup prac Gérarda Singera, które nabyliśmy za łączną kwotę 27.686,88 zł. Brakująca kwota w wysokości 24.473,90 zł pochodziła ze środków własnych naszego Towarzystwa. Podobnie jak w przypadku zbiórek z lat 2015-2016 - zakupione prace zostały przez nas przekazane do Muzeum Narodowego w Szczecinie w długoterminowy depozyt.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z bogatej oferty imprez oraz do podzielenia się z nami choćby symboliczną złotówką, abyśmy wspólnie mogli wzbogacić kolekcję szczecińskiego Muzeum o kolejną, jakże wartościową pracę malarza związanego ściśle z naszym ukochanym miastem.