TPMNS mecenasem płyty Łukasza Górewicza "The String of Horizons"

3 lutego 2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze Stowarzyszenie przyczyniło się do wydania najnowszej, solowej płyty Łukasza Górewicza "The Strings of Horizons", która miała swoją premierę 29 stycznia 2015 r.

Łukasz Górewicz urodził się w 1980 roku w Szczecinie, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w kierunku świata muzyki. Od samego początku nauki gry na instrumentach poszukiwał swojego własnego, unikalnego brzemienia, jednocześnie starając się sprostać wysokim wymaganiom nauczycieli. Rozpoczynając naukę w Liceum Muzycznym w Szczecinie wiedział, że jego zawodem, hobby i pasją na całe życie będzie muzyka.

Przeszedł wszystkie szczeble edukacji muzycznej - od podstawowej szkoły muzycznej i liceum muzycznego w Szczecinie po wyższe uczelnie artystyczne, takie jak: Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie, Akademię Muzyczną we Wrocławiu, Akademię Muzyczną w Poznaniu oraz Akademię Sztuki w Szczecinie, gdzie ukończył Wydział Edukacji Muzycznej i zdobył tytuł magistra w klasie skrzypiec.

Do nagrania solowej płyty Łukasz Górewicz przygotowywał się od dłuższego czasu. Przez wiele lat grywał w najróżniejszych składach, od wielkich symfonicznych orkiestr, przez kameralne składy i duety. Poruszał się w najróżniejszych stylistykach - od muzyki filmowej, przez klasyczne brzmienia, po jazzową awangardę i hip-hop. Koncertował na najróżniejszych scenach świata. Ma ponad dwiadzieścia lat bogatego doświadczenia zawodowego. Dzięki temu, że swobodnie gra na wielu instrumentach, mógł na zamówienie różnych instytucji zrealizować takie przedsięwzięcia jak Freedom Symphony - A Tribute to Solidarity, ceremonia otwarcia Basenu Olimpijskiego w Szczecinie, Hello World - pierwszy w Polsce mapping 3D z muzyką na żywo, czy Dzieci Przełomu - Opowieść o Nieprzeciętnych.

Obecnie jest na przełomowym etapie swojej kariery. Muzycznie nie musi niczego nikomu udowadniać, ale do dalszego rozwoju potrzebował zarejestrowania bezpośredniego kontaktu - sam na sam z instrumentem. Tak powstał pomysł autorskiej płyty "The Strings of Horizons". Nieocenioną dla muzyka inspiracją jest fakt, że został ojcem i jego życie uległo zmianie, pewnemu uporządkowaniu. Osobiste relacje z synem przeniósł na instrument. W muzyce objawia się to tym, że poszukuje wciąż nowego, ciekawego brzmienia na instrumencie, który można by rzec - zna od podszewki.

Solowa płyta artysty powstała w drugiej połowie 2014 roku w domu kompozytora w Berlinie oraz w Studiu Kuby Maciejewskiego w Szczecinie. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki wsparciu udzielonemu przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie, a także Gminę Miasto Szczecin i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji:
www.gorewicz.com