Toast Noworoczny ze sztuką w tle

31 grudnia 2017

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie spotkali się w Muzeum Sztuki Współczesnej, aby wznieść noworoczny toast oraz obejrzeć jedną z najchętniej odwiedzanych w tym roku wystaw - "Zdzisław Beksiński - opowieść cieniem".

W piątek, 29 grudnia 2017 roku, w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 w Szczecinie zorganizowano spotkanie dedykowane członkom naszego Stowarzyszenia. Licznie przybyłych gości powitał Pan Lech Karwowski - Dyrektor szczecińskiego Muzeum Narodowego, który złożył wszystkim noworoczne życzenia. Głos zabrał także Pan Edward Osina - Prezes Towarzystwa, który podsumował mijający rok, a następnie wzniósł noworoczny toast.

Spotkanie było również jedną z ostatnich okazji do obejrzenia wystawy "Zdzisław Beksiński - opowieść cieniem", na której - oprócz obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz dzieła ze zbiorów MNS - prezentowana była także witrualna galeria obrazów "De Profundis - Beksiński VR". Dzięki grafice 3D i okularom VR można było zanurzyć się w jej metafizycznych przestrzeniach. To właśnie ta prezentacja szczególnie przypadła do gustu gościom, którzy nie kryli emocji po zdjęciu gogli VR.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w spotkaniu - mamy nadzieję, że stanie się ono zaczątkiem nowej tradycji noworocznych spotkań w Muzeum. Zapraszamy także do obejrzenia obszernej galerii zdjęć (fot. Jan Surudo).

Powiązane galerie

Toast noworoczny ze sztuką w tle - spotkanie TPMNS w Muzeum