11. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

19 maja 2016

Już w najbliższą sobotę, 21 maja 2016 roku, odbędzie się 11. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie, podczas której muzea i inne instytucje kulturalne będą dostępne dla zwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych.

Nasze Stowarzyszenie po raz kolejny zamierza zachęcić Szczecinian i turystów do współtworzenia muzealnej kolekcji. Podczas zbliżającej się Nocy Muzeów przeprowadzimy wspólnie z Muzeum Narodowym w Szczecinie zbiórkę publiczną, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na zakup kolejnego obrazu Augusta Ludwiga Mosta - "Portret chłopca" z 1849 roku. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych obrazów z naszej kolekcji, w tym m.in. obrazu Mosta "Portret rodziny Kuehn", zakupione dzieło zostanie przekazane szczecińskiemu Muzeum w długoterminowy depozyt.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki publicznej przeprowadzonej przy okazji 10. Europejskiej Nocy Muzeów zebraliśmy łącznie 2.583,25 zł, 6,30 euro, 65 koron norweskich, 1 franka szwajcarskiego, 10 kopiejek oraz... 1 żeton na myjnię samochodową. Zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup Mapy Prowincji Pomorskiej z 1789 r. (Karte des Königlich Preussischen Herzogthums Vor- und Hinter Pommern), przedstawiającej teren historycznego Księstwa Pomorskiego dynastii Gryfitów.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z bogatej oferty imprez oraz do podzielenia się z nami choćby symboliczną złotówką, abyśmy wspólnie mogli wzbogacić kolekcję szczecińskiego Muzeum o kolejny, jakże wartościowy obraz artysty związanego przez wiele lat z naszym miastem!