Spotkanie Towarzystwa w Muzeum Narodowym w Szczecinie

23 czerwca 2015

W minioną niedzielę członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie skorzystali z zaproszenia Dyrektora Muzeum Lecha Karwowskiego i spotkali się w Gmachu Głównym szczecińskiego Muzeum na Wałach Chrobrego.

Spotkanie było okazją do obejrzenia dwóch obrazów zakupionych w ostatnim czasie przez Towarzystwo i przekazanych do Muzeum Narodowego w Szczecinie w długoterminowy depozyt - "Portretu rodziny Kuhn" Augusta Ludwiga Mosta oraz "Portretu - Martwa natura z portretem Vincenta van Gogha" Jacquesa Chapiro. Członkowie skorzystali również z możliwości obejrzenia wyjątkowego dzieła jakim jest z pewnością "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta Harmenszoona van Rijna i wysłuchania wielu ciekawych informacji na jego temat, których chętnie udzielał dr Dariusz Kacprzak.

Każdy z członków naszego Stowarzyszenia otrzymał okolicznościową srebrną przypinkę z logo Towarzystwa, a także roczny bilet wstępu dla dwóch osób do wszystkich oddziałów MNS. Wśród zgromadzonych osób rozlosowano również upominki w postaci wyjątkowych publikacji szczecińskiego Muzeum.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i spędzenie tego niedzielnego popołudnia w miłej atmosferze. Szczególnie cieszy nas obecność wielu rodzin z dziećmi, które miały wyjątkową okazję do obcowania ze sztuką. Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się ponownie.

Powiązane galerie

Spotkanie w Muzeum Narodowym w Szczecinie