Podsumowanie zbiórki publicznej

20 maja 2015

W miniony weekend - 16 i 17 maja 2015 roku - podczas 10. Europejskiej Nocy Muzeów przeprowadziliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym w Szczecinie zbiórkę publiczną. Przyświecała nam chęć zaangażowania szczecinian i turystów w tworzenie muzealnej kolekcji - dzięki ofiarowanym datkom każdy mógł się do tego przyczynić.

W czterech gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie zebrano łącznie 2.583,25 zł, 6,30 euro, 65 koron norweskich, 1 franka szwajcarskiego, 10 kopiejek oraz... 1 żeton na myjnię samochodową.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które mają swój udział w zebranej kwocie. Szczególne podziękowania należą się także wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem zbiórki! Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup mapy Pomorza z 1789 roku, wykonanej przez kartografa Davida Gily'ego oraz rytownika Daniela Friedricha Sotzmanna. Mapę tworzy sześć arkuszy o wymiarach 705x495 mm każdy.