Konferencja prasowa dot. wystawy "Gerson i jego szkoła"

20 stycznia 2015

We wtorek, 20 stycznia 2015 r., w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie zorganizowano konferencję prasową, podczas której przedstawiono szczegóły dotyczące najnowszej wystawy "Wojciech Gerson i jego szkoła". Głos zabrał Lech Karwowski - Dyrektor MNS, Edward Osina - Prezes TPMNS, a także Szymon Kubiak - Kierownik Działu Sztuki Europejskiej 1800-1945 MNS.

Warto przypomnieć, że Muzeum zadedykowało wystawę naszemu Stowarzyszeniu. Czynimy bowiem starania, aby nabyć jeden z bardziej spektakularnych obrazów Wojciecha Gersona - "Bez ziemi. Pomorzanie wyparci przez Niemców na wyspy Bałtyku" - i przekazać go w depozyt Muzeum.

Ze względu na cenę obrazu oscylującą w granicach 700-800 tys. złotych nie jesteśmy obecnie w stanie sfinansować jego zakupu tylko i wyłącznie w oparciu o składki członkowskie. Dlatego też wspólnie z Muzeum staramy się zainteresować tą ideą jak największy krąg osób oraz firm - jesteśmy bowiem przekonani, że wspólnie doprowadzimy do tego, aby obraz Gersona, który jest bardzo mocno związany z naszym regionem i jego historią, trafił do szczecińskiego Muzeum.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na otwarcie wystawy, które odbędzie się w środę, 21 stycznia 2015 r. o godz. 18:00 w Gmachu Głównym Muzeum na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wstęp wolny! Prace prezentowane na wystawie będzie można oglądać do 27 września 2015 r.

Więcej informacji: