Podsumowanie zbiórki publicznej w ramach 12. Europejskiej Nocy Muzeów

24 maja 2017

Podczas tegorocznej, 12. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie przeprowadziliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym zbiórkę publiczną, angażując w ten sposób Szczecinian i turystów we współtworzenie muzealnej kolekcji.

W tym roku, w pięciu gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie, zebraliśmy łącznie 3.116,49 zł, 22,56 euro, 2 korony czeskie, 50 centów kanadyjskich, a także... 5 marek niemieckich. To najlepszy wynik, biorąc pod uwagę zbiórki przeprowadzone przy naszym udziale w 2015 i 2016 roku, podczas których zebraliśmy odpowiednio 2.644,09 zł i 2.177,57 zł.

Zebrane w ten sposób środki zamierzamy przeznaczyć w całości na zakup prac Gérarda Singera. Spadkobiercy artysty zaproponowali bowiem sprzedaż dzieł malarskich i rysunkowych na preferencyjnych warunkach. Brakująca kwota będzie pochodzić ze środków własnych naszego Towarzystwa. Podobnie jak w przypadku poprzednich zbiórek - zakupione prace zostaną przekazane przez nas Muzeum Narodowemu w Szczecinie w długoterminowy depozyt.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które postanowiły wesprzeć nasza akcję. Szczególne podziękowania należą się także wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem zbiórki!