Zbiórka publiczna w ramach 11. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie

25 maja 2016

Podczas 11. Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się w minioną sobotę w Szczecinie, przeprowadziliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym w Szczecinie zbiórkę publiczną.

Podobnie jak w ubiegłym roku tak i tym razem pragnęliśmy zaangażować mieszkańców naszego miasta oraz turystów do współtworzenia muzealnej kolekcji.

W pięciu gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie zebraliśmy łącznie 2.160,95 zł, 3,53 euro oraz 25 centów amerykańskich. Ofiarowane datki zostaną w całości przeznaczone na wsparcie zakupu obrazu Augusta Ludwiga Mosta "Portret chłopca", który już za kilka dni zostanie przywieziony do Szczecina.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które mają swój udział w zebranej kwocie. Szczególne podziękowania należą się także wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem zbiórki!